Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 5464521



*

nr 546 4521


Ram

masurbjörk, intarsia, höjd: 19


Utrop:

100 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 oktober 2008
kl 16:03:34


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/10 20:09:49 1      100 kr
12/10 20:58:37 2      350 kr
13/10 14:29:00 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: intarsia masurbjörk ram ramar trä träinläggningar
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:13
  • 6383 Oljemålning
    Marcel Cramoysan (1915-2007), Ebb. Signerad. Olja ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:29
  • 6384 Skål
    Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Län..//
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:36
  • 7065 Skulpturer
    3 st, Tilgman keramik. Höjd: 20-25 cm
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:10
  • 7197 Soffa
    modell ”Metropolitan”, JIO-möbler. Nyligen omtapet..//
    Aktuellt bud: 8.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:01
  • 7120 Urna
    sten. Höjd: 25,5 cm
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:08




Ladda ner broschyr